Informacje

Jak dbac o bieliznę

Bielizna wykonana jest z delikatnych i wysokiej jakości dzianin, dlatego najlepszą metodą na zachowanie trwałości jest pranie ręczne w niskiej temperaturze do max 30 stopni C. Nie należy jej trzeć, ciągnąć, mokrej nadmiernie skręcać ponieważ wszelkie takie zabiegi uszkadzają strukturę dzianiny czy innych elementów zdobiących. Bieliznę należy suszyć na płasko uprzednio delikatnie wyżymając ją z nadmiaru wody. Na wieszak w celu dosuszenia możemy powiesić bieliznę lekko wilgotną.

W przypadku jeżeli nie mamy możliwości prać ręcznie naszej bielizny należy stosować się do instrukcji jak dbać o bieliznę umieszczoną na wszywce dołączonej do produktu.

Bieliznę w przypadku prania mechanicznego powinno się prać osobno lub z odzieżą delikatną umieszczając ją w osobnym woreczku. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku biustonoszy. Biustonosze należy zapinać na haftki, aby nie uszkodziły innej odzieży. Nie należy prania łączyć z ciężką odzieżą, której elementy takie jak guziki, suwaki itp. mogą uszkodzić bieliznę.

 

 

W przypadku biustonoszy typu push-up, usztywnianych powinno się je prać wyłącznie ręcznie, aby nie traciły oryginalnej formy.

Do prania należy używać delikatnych środków piorących i zmiękczających, najlepiej przeznaczonych dla dzieci. To pozwoli też na uniknięcie problemów uczuleniowych osobom wrażliwym.

Do prania bielizny białej nie należy używać chloru, ponieważ zacznie ona żółknąć.

Bielizna prana w niewłaściwy sposób traci swój oryginalny kształt i kolory, a dodatkowe elementy takie jak koronki, kokardki, gumy zewnętrzne szybko ulegają zniszczeniu.