Informacje o materiałach

Cotton
Naturalne, miękkie włókno o szerokiej gamie zastosowań. Może występować osobno lub zostać połączone z innymi włóknami, takimi jak len, czy wełna. Odporny na wpływ mechaniczny lub chemiczny, trwały.

Pima cotton
Pima cotton to włókno bawełniane. Delikatniejsze, dłuższe i bardziej elastyczne niż normalna bawełna. Produkowane na specjalistycznych plantacjach m.in. w Ameryce Południowej, Peru i Australii. Znane z doskonałej wytrzymałości oraz zdolności wchłaniania wilgoci.

Modal
Charakteryzuje się miękkością i delikatnością nawet po wielu praniach. Często określana jako „soft skin”. Materiał ten jest też dzianiną oddychającą, ma zdolności wchłaniania i wydzielania wilgoci, a przez to szybko schnie. Produkcja modalu jest przyjazna dla środowiska.

 

Microfiber
Mikrofibra, znana również jako mikrofaza. Są to włókna i nici z poliestru i poliamidu. Jedno włókno mikrofazowe jest delikatniejsze niż najdelikatniejsze włókno jedwabne. Jest lekka, wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku, co gwarantuje najwyższy komfort noszenia.

Bamboo
To miękkie, gładkie i bardzo wytrzymałe włókno, doskonale absorbujące wilgoć. Posiada naturalne właściwości bakteriobójcze - eliminuje około 70% bakterii ze swojej powierzchni. Dodatkowo pełni funkcje termoregulacyjne, np. w czasie lata włókno bambusowe jest o 2-3 stopnie chłodniejsze niż temperatura otoczenia.

Thermal
Thermal to najlżejsza dostępna tkanina o takich właściwościach termoizolacyjnych. Odprowadza wodę na zewnątrz szybciej niż inne włókna termiczne i dlatego bardzo szybko schnie i nie pozwala na odczucie wilgoci na ciele. Dzianina ta ma bardzo niezwykłą własność ciepłochronną, zachowaną nawet po zmoczeniu, dzięki zamkniętemu wewnątrz włókien ogrzanemu powietrzu stanowiącemu barierę termoizolacyjną.