LIFESTYLE / 05.04.2022

MIKROMODAL CZYLI WSZYSTKO TO, CZEGO POTRZEBUJE WRAŻLIWA SKÓRA.

Czym jest mikromodal, jakie ma właściwości, i dlaczego polecamy go osobom z wrażliwą skórą? Słowem o tym, jaka jest nasza najnowsza linia bokserek i slipów z kolekcji Premium Sport.

„Mikromodal” to słowo, które prawdopodobnie niewiele ci mówi. Nie ma w tym bynajmniej nic dziwnego. Zarówno bowiem mikromodal jak i pokrewny mu modal są stosunkowo nowymi materiałami, których używa się w branży mody zaledwie od kilku dekad. Będąc bardziej precyzyjnym - po raz pierwszy mikromodal wykorzystany został około 40 lat temu.

Zanim więc opowiemy ci więcej o naszej najnowszej linii bielizny męskiej, przybliżamy temat dzianiny, która z całą pewnością będzie popularna.

Długa lista zalet mikromodalu

Mikromodal to niezwykle przyjemny w dotyku materiał, który odznacza się delikatnym i jedwabistym połyskiem. Jest miękki, nie elektryzuje się i cechuje się wysokim stopniem higroskopijności co oznacza tyle, że jest idealnym wyborem dla osób ze skórą wrażliwą oraz tendencjami do alergii. Materiał jest odporny na kurczenie się i utratę koloru, ponadto nie ulega  mechaceniu się. Jest też odporny na uszkodzenia.

Niewątpliwą zaletą mikromodalu jest to, że w dotyku materiał jest przyjemnie „chłodny”. Nie można zapomnieć też o tym, że świetnie pochłania wilgoć (nawet do 50% więcej niż bawełna) i idealnie przylega oraz dopasowuje się do sylwetki. Wreszcie na liście mikromodalowych zalet jest zapewnienie użytkownikowi maksymalnego komfortu podczas noszenia.

Skąd się wziął mikromodal?

Mikromodal jest materiałem produkowanym z naturalnego surowca - włókien celulozowych, które pozyskuje się z drewna bukowego. Materiał łączy w sobie cechy bawełny oraz wiskozy. Dzianinę uważa się za ekologiczną i niemal w całości biodegradowalną.

Jak dbać o „mikromodalową” bieliznę?

Po pierwsze, staraj się prać bieliznę w temperaturze maksymalnie 30 stopni, a najlepiej w rękach.

Po drugie, unikaj jej wirowania na wysokich obrotach.

Po trzecie, unikaj też suszenia w suszarce bębnowej.

Po czwarte, w przypadku prasowania, rób to w temperaturze maksymalnie 110%. W miarę możliwości - na lewej stronie.

Wreszcie po piąte, składaj bieliznę na półce w szafie, zamiast np. wieszać ją na wieszaku (delikatny modal może bowiem się rozciągać). 

O linii Micromodal z kolekcji Premium Sport

Linia Micromodal jest częścią kolekcji Premium Sport, którą od niedawna znajdziesz w naszej ofercie. Znajdują się w niej przylegające do ciała bokserki oraz slipy. Jedne i drugie dostępne są w kolorze czarnym i trzech wersjach kolorystycznych szerokiej gumy w talii: czerwonej, limonkowej i granatowej. Na gumie znajduje się wytłoczone, sporych rozmiarów logo ATLANTIC. Przyjemna w dotyku, miękka guma zapewnia maksymalny komfort noszenia - nie uciska ciała i nie wbija się w nie. Jest odporna na ścieranie i mechacenie się. Ponadto jest łatwa w praniu i trwała w użytkowaniu.

Linia Micromodal odznacza się sportowym charakterem. Bokserki mają nisko zaznaczoną talię i uniwersalnej długości nogawki, a slipy są wysokie wycięcia po bokach, dzięki czemu świetnie eksponują ciało. Linia przeznaczona jest do codziennego noszenia. Jest też idealna do sportowej aktywności.

Przeczytaj pozostałe wpisy

Produkty powiązane

Atlantic
Atlantic

Przedmiot został dodany
do Twojego koszyka.

Atlantic
Atlantic

Przedmiot został dodany
do listy Ulubionych przedmiotów.

news
Sklep internetowy na Sellingo