-15% z kodem MID15 na wszystkie produkty nieprzecenione   |   darmowa dostawa od 149 zł

LIFESTYLE / 05.04.2022

MIKROMODAL CZYLI WSZYSTKO TO, CZEGO POTRZEBUJE WRAŻLIWA SKÓRA.

Czym jest mikromodal, jakie ma właściwości, i dlaczego polecamy go osobom z wrażliwą skórą? Słowem o tym, jaka jest nasza najnowsza linia bokserek i slipów z kolekcji Premium Sport.

  • Długa lista zalet mikromodalu
  • Skąd się wziął mikromodal?
  • Jak dbać o „mikromodalową” bieliznę?
  • O linii Micromodal z kolekcji Premium Sport

„Mikromodal” to słowo, które prawdopodobnie niewiele ci mówi. Nie ma w tym bynajmniej nic dziwnego. Zarówno bowiem mikromodal jak i pokrewny mu modal są stosunkowo nowymi materiałami, których używa się w branży mody zaledwie od kilku dekad. Będąc bardziej precyzyjnym - po raz pierwszy mikromodal wykorzystany został około 40 lat temu.

Zanim więc opowiemy ci więcej o naszej najnowszej linii bielizny męskiej, przybliżamy temat dzianiny, która z całą pewnością będzie popularna.

Długa lista zalet mikromodalu

Mikromodal to niezwykle przyjemny w dotyku materiał, który odznacza się delikatnym i jedwabistym połyskiem. Jest miękki, nie elektryzuje się i cechuje się wysokim stopniem higroskopijności co oznacza tyle, że jest idealnym wyborem dla osób ze skórą wrażliwą oraz tendencjami do alergii. Materiał jest odporny na kurczenie się i utratę koloru, ponadto nie ulega  mechaceniu się. Jest też odporny na uszkodzenia.

Niewątpliwą zaletą mikromodalu jest to, że w dotyku materiał jest przyjemnie „chłodny”. Nie można zapomnieć też o tym, że świetnie pochłania wilgoć (nawet do 50% więcej niż bawełna) i idealnie przylega oraz dopasowuje się do sylwetki. Wreszcie na liście mikromodalowych zalet jest zapewnienie użytkownikowi maksymalnego komfortu podczas noszenia.

Skąd się wziął mikromodal?

Mikromodal jest materiałem produkowanym z naturalnego surowca - włókien celulozowych, które pozyskuje się z drewna bukowego. Materiał łączy w sobie cechy bawełny oraz wiskozy. Dzianinę uważa się za ekologiczną i niemal w całości biodegradowalną.

Jak dbać o „mikromodalową” bieliznę?

Po pierwsze, staraj się prać bieliznę w temperaturze maksymalnie 30 stopni, a najlepiej w rękach.

Po drugie, unikaj jej wirowania na wysokich obrotach.

Po trzecie, unikaj też suszenia w suszarce bębnowej.

Po czwarte, w przypadku prasowania, rób to w temperaturze maksymalnie 110%. W miarę możliwości - na lewej stronie.

Wreszcie po piąte, składaj bieliznę na półce w szafie, zamiast np. wieszać ją na wieszaku (delikatny modal może bowiem się rozciągać). 

O linii Micromodal z kolekcji Premium Sport

Linia Micromodal jest częścią kolekcji Premium Sport, którą od niedawna znajdziesz w naszej ofercie. Znajdują się w niej przylegające do ciała bokserki oraz slipy. Jedne i drugie dostępne są w kolorze czarnym i trzech wersjach kolorystycznych szerokiej gumy w talii: czerwonej, limonkowej i granatowej. Na gumie znajduje się wytłoczone, sporych rozmiarów logo ATLANTIC. Przyjemna w dotyku, miękka guma zapewnia maksymalny komfort noszenia - nie uciska ciała i nie wbija się w nie. Jest odporna na ścieranie i mechacenie się. Ponadto jest łatwa w praniu i trwała w użytkowaniu.

Linia Micromodal odznacza się sportowym charakterem. Bokserki mają nisko zaznaczoną talię i uniwersalnej długości nogawki, a slipy są wysokie wycięcia po bokach, dzięki czemu świetnie eksponują ciało. Linia przeznaczona jest do codziennego noszenia. Jest też idealna do sportowej aktywności.

Przeczytaj pozostałe wpisy

10% rabatu na pierwsze zakupy *

Atlantic
Atlantic

Przedmiot został dodany
do listy Ulubionych przedmiotów.

Sklep internetowy na Sellingo